Pożyczki dla firm

Pożyczki dla firm

Pożyczki dla firm – sprawdź, jakie masz możliwości? Prowadzisz firmę i potrzebujesz wsparcia finansowego? Zastanawiasz się jakie wymagania trzeba spełnić? Czy nowa firma może ubiegać się o pożyczkę biznesową? Sprawdź, jakie opcje finansowania są dostępne dla przedsiębiorców i jakie formalności się z tym wiążą.

Pożyczki na start

Wiele osób ma pomysł na założenie firmy i chęć jej prowadzenia. Nie mają jednak odpowiednich środków finansowych na rozpoczęcie działalności. Bez funduszy nie mogli kupować maszyn ani wynajmować i wyposażać lokali. W takim przypadku pożyczki dla start-upów https://www.pfp.com.pl/pozyczki/na-start mogą być ratowaniem. Banki wciąż mniej chętnie finansują początkujących przedsiębiorców. Jednak niektóre z nich oferują taką możliwość. Co zrobić, aby otrzymać pożyczkę?

Jeśli właściciel firmy chce pożyczyć niewielką kwotę (na przykład 20-30 zł), to główny wymóg zwykle nie jest wymagany. Następnie możesz ubiegać się o pożyczkę lub akceptowalne saldo kredytu na swoim koncie. Ta forma finansowania jest dostępna od pierwszego dnia prowadzenia działalności.

Jeśli przedsiębiorca potrzebuje większej kwoty, konieczne jest napisanie biznesplanu z projekcjami finansowymi. To niezwykle ważny element w procedurach związanych z ubieganiem się o pożyczkę. Przedstawia ideę biznesu oraz na co zostaną przeznaczone pożyczone środki. Powinien również zawierać plany rozwoju i związane z nimi prognozy finansowe na najbliższe lata. Jednak przy większych kwotach banki mogą wymagać zabezpieczenia, zazwyczaj w postaci nieruchomości. Ale czasami warto zaryzykować, jeśli wierzysz we własny umysł.

Długoterminowa pożyczka dla firm

Pożyczki dla firm
Pożyczki dla firm

Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli działalność istnieje na rynku dłużej niż 12 miesięcy (w niektórych bankach próg to 18 lub 24 miesiące). Wtedy wiele banków udziela klientom kredytów firmowych bez zbędnych formalności. Jedynym wymogiem jest posiadanie konta firmowego z odpowiednimi miesięcznymi obrotami i przelewami z niego do ZUS i US. Jeśli przedsiębiorca stara się o kredyt w banku, w którym nie posiadam konta firmowego, to do wniosku kredytowego należy dołączyć wyciągi z rachunków za ostatnie 12 miesięcy. Wszystkie dokonane transakcje powinny być na nim widoczne.

Przy standardowym procesie dla firm ubiegających się o pożyczki wymagania są nieco większe. W takim przypadku bank może zażądać następujących dokumentów:

  • PIT 36/36L oraz załączniki PIT/B z poprzedniego roku
  • Zestawienie ksiąg przychodów i rozchodów za każdy miesiąc roku
  • Zaświadczenia z ZUS i US o braku zaległości
  • Rejestr środków trwałych
  • Wyciąg z konta za 6 lub 12 miesięcy

Przedsiębiorcy posiadający odpowiednie nieruchomości mogą ubiegać się o kredyt hipoteczny dla swojej działalności. Mogą wówczas uzyskać dostęp do środków w wysokości do 60% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie. Ten rodzaj pożyczki charakteryzuje się znacznie niższym oprocentowaniem i udzielany jest na dłuższy okres.

Kredyt dla małej firmy

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoje firmy w sposób, który nie wykazuje dużych dochodów. Dzieje się tak, ponieważ nie chcą płacić zbyt wysokiego podatku, co jest całkowicie zrozumiałe. Jednak problem pojawia się przy staraniu się o pożyczkę. Standardowo banki obliczają zdolność kredytową przed udzieleniem kredytu firmom. Jeśli dochody firmy nie są wysokie, nie będzie ona w stanie spłacać swoich długów w oczach banku. Co powinienem zrobić w tej sytuacji? Niektóre banki udzielają pożyczek firmom o wysokich dochodach. Nie muszą wykazywać wysokich dochodów. Na przykład, jeśli inwestycje firmy przynoszą niewystarczające zyski, odpowiednie argumenty i odpowiednia dokumentacja mogą skłonić bank do udzielenia kredytu.

Pożyczki dla firm zaciągnięte w ZUS lub US

Co zrobić, jeśli przedsiębiorca jest winien ZUS lub US? Do niedawna było to mało prawdopodobne, ponieważ banki musiałyby wykazać brak zaległości. Sytuacja ta jednak nieco się zmieniła od czasu popularności kont firmowych oraz opłacania składek i podatków przelewem. Wiele banków daje swoim klientom, starającym się o kredyt na firmę, opcję – oprócz zaświadczenia mogą przedstawić wyciąg z rachunku za wybrany okres, wykazujący przelewy do obu instytucji. Jeśli więc firma jest im coś winna, wystarczy zacząć opłacać składki w sposób ciągły i ubiegać się o pożyczkę po 6 lub 12 miesiącach.

Pożyczki pozabankowe dla firm

W szczególnych przypadkach właściciele firm mogą zwrócić się o pomoc do instytucji pozabankowych. Pożyczki, które oferują firmom, są znacznie droższe niż kredyty w bankach, ale można je uzyskać szybciej i często bez zbędnych formalności. To także rozwiązanie dla przedsiębiorców ze złą historią kredytową.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości
Monte Cassino 32
70-466 Szczecin
913129216
www.pfp.com.pl
Czym jest jeździectwo? Previous post Czym jest jeździectwo?
Adwokat do spraw medycznych Next post Adwokat do spraw medycznych