Płytki z imitacji drewna

Płytki z imitacji drewna

Czym są płytki z imitacji drewna i jakie są ich rodzaje? Drewno to surowiec o długiej tradycji. Ma bardzo szeroki zakres zastosowań i jest łatwy w obróbce. Jest to wyjątkowy materiał, ponieważ naturalne drewno posiada różnorodne usłojenie, które pozwala na tworzenie niepowtarzalnych elementów dekoracyjnych. Drewno występuje również w różnych odcieniach.

Opracowane dziś technologie pozwalają na wykorzystanie płytek imitujących lite drewno. Płytki imitujące drewno doskonale imitują imitację drewna. Czym są te płytki i jak są ułożone? Kiedy warto wybrać płytki imitujące drewno? Odpowiadamy w tym artykule i zachęcamy do jego przeczytania.

Płytki drewniane – co to jest?

Płytki z imitacji drewna
Płytki z imitacji drewna

Płytki imitujące drewno to płytki wykonane z różnych materiałów, takich jak terakota czy gres. Mają wzory zbliżone do litego drewna, np. słoje. Płytki z imitacji drewna różnią się wykończeniem i wieloma parametrami. Jeśli chodzi o wykończenie, mogą być matowe lub błyszczące. Różnią się również strukturą – mogą być gładkie lub bardziej porowate. Płytki z imitacji drewna dostępne są w różnych rozmiarach, takich jak 60 x 60 cm czy 120 x 120 cm. Są również uniwersalne, ponieważ można je umieścić na podłodze, jak i na ścianie. Płytki drewniane są często używane na zewnątrz, np. na tarasach lub balkonach.

Płytki imitujące drewno występują w różnych kolorach – od bieli, beżu, szarości po brąz, a nawet prawie czarny. Dzięki temu nawet najbardziej wymagająca osoba z pewnością znajdzie coś dla siebie. Drewno to niezwykle elegancki materiał, który pasuje do wielu stylów wnętrz, ale też wymaga pielęgnacji, dlatego zamiast drewna warto rozważyć płytki imitujące drewno. Cegła imitująca drewno nie tylko oddaje wzór i kolor drewna, ale także fakturę. Patrząc na takie płytki łatwo można je pomylić z litym drewnem. Dzięki nim każda przestrzeń wnętrza jest wygodna i niepowtarzalna.

Płytki z imitacji drewna – jak je ułożyć?

Płytki z imitacji drewna są łatwe do układania i warto znać kilka ważnych zasad. Podłoże pod płytki imitujące drewno należy wstępnie wygładzić, wysuszyć i zagruntować. Na przygotowane podłoża i płytki należy nałożyć specjalne kleje. jak? Przede wszystkim warto wybrać technikę przesuwania i układania płytek, około 1/3 długości płytek obok nich. Jeśli płytki wymagają fug, warto zostawić między nimi odstęp i wstawić w nie krzyżyki dystansowe. Pamiętaj jednak, aby usunąć je przed wyschnięciem kleju. Po 24 godzinach szczeliny między płytkami wypełnić fugą, a po wyschnięciu usunąć nadmiar fugi. Jeśli chodzi o szwy płytek imitujących drewno, występują one w różnych odcieniach. Do wnętrz na poddaszu warto wybrać szare lub białe fugi, natomiast do wnętrz o klasycznym wystroju najlepiej sprawdzą się odcienie beżu i brązu. Jeśli nie zależy nam na szwach, to warto wybrać imitacje gontów, które można układać bez szwów.

Co jest świetnym wyborem na płytki z imitacji drewna?

Płytki z imitacji drewna są idealne dla osób ceniących jednocześnie wygodę i elegancję. Dostępnych jest wiele stylów, rodzajów i kolorów, aby udekorować swój pokój w dowolny sposób. Ten rodzaj płytek nadaje się do każdego wnętrza, dużego lub małego, ponieważ są one dostępne na rynku w różnych rozmiarach.

Zobacz również:

Płytki drewnopodobne są idealne dla tych, którzy wolą używać drewna w pomieszczeniach, ale jednocześnie chcą uniknąć obowiązków związanych z surową pielęgnacją drewna. W przeciwieństwie do drewna płytki są trwalsze, a jednocześnie przypominają naturalne drewno. Nie wymagają malowania, maczania i pielęgnacji, dzięki czemu nie przesiąkają wilgocią.

Jakie rodzaje płytek imitujących drewno wyróżniamy?

Na rynku można znaleźć wielu producentów płytek drewnopodobnych. Różnią się na wiele sposobów. Główną różnicą między płytkami z imitacji drewna jest trwałość i przeznaczenie. Wyróżniamy płytki imitujące drewno w postaci gresu, terakoty i glazury. Najmniej trwałe są płytki z glazury, ponieważ są kruche, podatne na uszkodzenia, a także podatne na wilgoć. Dlatego nie można ich stosować w łazience, ale z powodzeniem można je wykorzystać np. w salonie jako wykończenie ściany. W przypadku gresu materiał jest bardziej odporny na zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne spowodowane np. spadającymi ciężkimi przedmiotami. Gres powstaje poprzez zmieszanie szlachetnej kamionki składającej się z gliny, piasku kwarcowego, skalenia i kaolinu. Do tej mieszanki dodawane są również barwniki mineralne. Powstały materiał wypalany jest w temperaturze nie niższej niż 1200 stopni Celsjusza. Płytki z imitacji drewna można podzielić na dwa rodzaje: porcelanowe i glazurowane. Warto wybrać płytki z imitacji drewna i wybrać odpowiedni dla siebie rodzaj płytek z imitacji drewna.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl
Na co wpływa witamina K? Previous post Na co wpływa witamina K?
Czym jest jeździectwo? Next post Czym jest jeździectwo?