Jak zbudowana jest myjnia bezdotykowa?

Jak zbudowana jest myjnia bezdotykowa?

Jak zbudowana jest myjnia bezdotykowa? Myjnie bezdotykowe powstają jak grzyby po deszczu. Znajdują się niemal w każdym centrum handlowym i innych, powszechnie uczęszczanych miejscach. Okazują się również dobrym pomysłem na biznes. Oprócz wkładu własnego na ich budowę, można pozyskać pomocne dofinansowania.

Ponadto firmy, które zajmują się dystrybucją urządzeń i akcesoriów do myjni, proponują pełne doradztwo w zakresie ich używania czy montażu. Później proponują również serwis i naprawy. Przed zawarciem umowy z konkretnym wykonawcą, należy jednak zwrócić uwagę na istotne kwestie. Przede wszystkim czy wykonuje prace ziemne, budowalne, a także związane z uzbrojeniem działki w media.

Jaka lokalizacja jest najlepsza do otwarcia myjni?

Planując budowę myjni samoobsługowej, warto wziąć pod uwagę, że kluczowa jest duża powierzchnia. Standardowa myjnia modułowa, która ma trzy stanowiska myjące zajmuje około 100 metrów kwadratowych. Pojedyncze stanowisko to obszar około 30mkw. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę miejsce na parking, dojazd a także stacjonarny odkurzacz, który nie jest obowiązkowym, ale jednak ważnym wyposażeniem myjni.

Jakie cechy powinna spełniać dobra lokalizacja? Po pierwsze: dostępność. Najlepiej sprawdzają się lokalizacje, które znajdują się w pobliżu większych skupisk ludzi (np. centrów handlowych). Innym, dogodnym rozwiązaniem jest otwarcie myjni w pobliżu warsztatu samochodowego albo stacji paliw. Warto również pamiętać o zachowaniu dobrej widoczności obiektu. Działka powinna mieć podłączenie do mediów oraz kanalizacji. Jeśli kupujemy lub wynajmujemy działkę z takim podłączeniem, to nie musimy się martwić o doprowadzenie mediów. Zewnętrzny wywóz nieczystości znacznie podnosi wartość inwestycji.

W jaki sposób wybrać technologię do myjni bezdotykowej?

Jak zbudowana jest myjnia bezdotykowa?
Jak zbudowana jest myjnia bezdotykowa?

Najpopularniejszym modelem myjni jest kontenerowa. Decyzja na temat konkretnej technologii jest kluczowa, ponieważ to ona wpływa na sukces przedsięwzięcia. Jakie aspekty wziąć pod uwagę? Przede wszystkim natężenie ruchu. Przy słabym natężeniu ruchu wystarczy wersja modułowa. Cała technologia wbudowana jest w box technologiczny, który umieszczony jest pomiędzy stanowiskami mycia. To także popularny wybór inwestorów, którzy posiadają działką o małej powierzchni. Jeśli powierzchnia nie jest zbyt duża, to niniejsze rozwiązanie wydaje się bardzo korzystne. Co jeszcze warto rozważyć? Innym pomysłem może być technologia wbudowana w kontener, która przeznaczona jest  dla lokalizacji o większym natężeniu. Tego typu myjnia pozwala na lepszy dostęp do urządzeń, a także ich wymianę czy serwis. Konserwacja również przebiega wtedy szybciej. Kolejnym atutem tej propozycji jest skuteczniejsza ochrona przed kradzieżą i zniszczeniem. Ponadto kontener można potraktować jako magazynek. W jego środku dostępna jest wolna przestrzeń, która zmieści np.  baniaki z chemią. Ich ukrycie ułatwia również proces wymiany. Kluczową kwestią jest jednak jakość narzędzi, w tym: system odzysku wody z osmozy oraz źródła ogrzewania. W przypadku wysokiej jakości części, które są regularnie serwisowane, myjnia może działać bezawaryjnie przez wiele lat.

Jakie formalności są konieczne do otwarcia myjni?

Uzyskanie pozwolenia na budowę jest warunkiem koniecznym, aby otworzyć myjnię. Równie ważny jest projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany. Jeśli warunki zabudowy są określone albo plan zagospodarowania uwzględnia budowę myjni, można przystąpić do uzupełniania innych dokumentów. Najważniejsze są projekty podłączeń mediów. Zdarza się, że dodatkowo należy uwzględnić dokumentację dotyczą wpływu na środowisko. Ile trzeba czekać na przyjęcie wniosku? To mniej więcej od 1 do 2 miesięcy. Uprawomocniona decyzja pozwala na rozpoczęcie działań. Najczęściej to właśnie etap formalności jest najdłuższy. Warto zatem dokładnie sprawdzić, jakich dokumentów potrzebujemy i w jaki sposób można się ubiegać o ich uzyskanie. W niektórych przypadkach możliwe jest wynajęcie lub zakup działki, która posiada wszystkie te dokumenty.

Zobacz koniecznie:

Co wchodzi w skład budowy myjni bezdotykowej?

Zanim przystąpimy do wyposażenia myjni, należy dokładnie przygotować działkę. Zakres prac budowlano-ziemnych zależny jest od parametrów konkretnej działki. Na początku wykonuje się najczęściej nawożenie gruntu. Później budowlańcy zajmują się instalacją sieci wodnej i kanalizacji. Po tym etapie można przystąpić do budowania zatoki myjącej, kratek i syfonów. W dalszej kolejności budowlańcy wykonują uzbrojenia, a także instalację ogrzewania podłogowego. Etap prac budowalnych może trwać nawet do dwóch miesięcy. Z kolei instalacja stanowisk myjących przeprowadzana jest w chwili, gdy posadzka jest już przygotowana, a myjnia posiada podłączenie do prądu, gazu oraz instalację wodno- kanalizacyjną. Montaż wyposażenia zajmuje nie więcej niż tydzień.

Podsumowując, myjnia bezdotykowa może mieć kilka modeli. W związku z tym każdy z nich ma nieco inną budowę. Rodzaj myjni uzależniony jest od powierzchni działki i planowanego natężenia ruchu. Niemniej, na myjnię składają się nie tylko urządzenia myjące, ale również szereg dodatkowych urządzeń i instalacji.

Serwis telefonu - jak odzyskać hasło apple id Previous post Serwis telefonu – jak odzyskać hasło apple id?
Jak zorganizować półkolonie w szkole? Next post Jak zorganizować półkolonie w szkole?