Ile kosztuje wstawienie zęba 1? – To trzeba wiedzieć!

Ile kosztuje wstawienie zęba 1? - To trzeba wiedzieć!

Zapewne każdy z nas myślał już kiedyś nad kwestią implantów zębowych. Aczkolwiek w dalszym ciągu dla wielu osób zabieg wszczepienia implantów zębowych jest zabiegiem stosunkowo drogim i nie każdy jest w stanie sobie na niego pozwolić. Trzeba jednak zaznaczyć przede wszystkim, iż jeszcze kilka lat temu, a tym bardziej kilkanaście lat temu, na implanty zębowe mogli sobie pozwolić wyłącznie nie liczne osoby, ponieważ zabieg ten był o wiele droższy niż teraz. Wpływ na takie zjawisko ma przede wszystkim, że w obecnej chwili medycyna stomatologiczna rozwija się w bardzo szybkim tempie, jak również jest wielu lekarzy zajmujących się przeprowadzaniem takiego rodzaju zabiegu. A to wszystko przyczynia się do znaczącego spadku cen za przeprowadzenie wszczepienia implantów zębowych. Należy również powiedzieć, iż implanty zębowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością jeszcze z kilku ważnych przyczyn, a mianowicie z takich, że: w obecnych czasach do produkcji implantów zębowych wykorzystywane są tworzywa najwyższej jakości, jak również pensje w naszym kraju każdego roku ulegają wzrostowi. W niniejszym artykule przedstawimy Państwu kilka kluczowych informacji odnośnie tego, czy opłaca się wstawić sztuczny ząb, a także odnośnie tego, ile kosztuje kosztuje wstawienie tak zwanej „jedynki”. Mamy nadzieję, że informacje przez nas przedstawione okażą się dla Państwa bardzo przydatne. Zapraszamy!

Ile kosztuje wstawienie zęba 1? – Najważniejsze informacjeKiedy warto zdecydować się na wszczepienie implantów zębowych?

Na wszczepienie implantów zębowych warto zdecydować się przede wszystkim wtedy, gdy posiadamy niewielkie braki w uzębieniu, ponieważ wtedy nie będziemy potrzebowali zakładać całej protezy, a koszt za wstawienie jednego zęba z pewnością będzie o wiele niższy, niż wstawienie wszystkich zębów. Wstawienie implantów zębowych jest przede wszystkim w dużym stopniu zalecane w stosunku do osób, które z jakichkolwiek przyczyn utracił w szczególności tak zwane „jedynki”, czyli zęby znajdujące się na samym przodzie naszej jamy ustnej. Bowiem zastosowanie takiego rozwiązania właśnie w tej konkretnej sytuacji sprawi, że nasz uśmiech będzie mógł ponownie w sposób estetyczny się prezentować, a my sami nie będziemy musieli dłużej krępować się podczas rozmów z innymi ludźmi. Należy również pamiętać, że ubytki zębów z jamie ustnej przyczyniają się nie tylko do niekorzystnych walorów estetycznych, ale przede wszystkim do tego, że nasze poliki mogą zacząć się zapadać, jak również do tego, że nastąpi u nas nieoczekiwana wada wymowy i będzie nam bardzo ciężko wymówić wyraźnie niektóre sylaby. 

Koszt wstawienia jedynek

Wiele osób boryka się najczęściej z sytuacją, podczas której zostały utracone ich zęby znajdujące się na przodzie jamy ustnej. Wiele osób wprawia to w duże kompleksy i generalnie nie można się temu dziwić, ponieważ taka osoba wygląda wtedy dość nieestetycznie oraz niedbale. Trzeba również zaznaczyć, iż jeżeli chodzi o kwestię kosztów związanych ze wstawieniem jedynek to w przypadku implantów zębowych cyrkonowych cena będzie wynosiła około 2500 złotych, a w przypadku implantów zębowych tytanowych cena będzie wynosiła około 1700-1800 złotych. Oczywiście ceny te mogą się trochę od siebie różnić w zależności od tego, do jakiego stomatologa się udamy w celu wszczepienia implantów zębowych. Aczkolwiek różnice między poszczególnymi cenami nie powinny być diametralne. Trzeba jednak pamiętać, że im lepszy specjalista, tym będziemy musieli się z liczyć z większym kosztem przeprowadzonego zabiegu w naszej jamie ustnej. 

Zalety implantów zębowych

Do zalet implantów zębowych należy zaliczyć między innymi następujące kwestie:

  • duża estetyka w naszej jamie ustnej
  • o wiele większe poczucie komfortu
  • o wiele większe poczucie pewności siebie

Czy osoby młode mogą poddać się zabiegowi wszczepienia implantów zębowych?

Otóż, jeżeli chodzi o kwestię tego, czy osoby młode mogą poddać się wszczepieniu implantów zębowych to niestety należy stwierdzić, iż nie ma takiej możliwości. Chodzi w tym aspekcie przede wszystkim o to, że osoby młode mogą posiadać w dalszym ciągu zbyt mało tkanki kostnej w jamie ustnej, a to oznacza nic innego, że wszczepiony implant zębowy po prostu by nie miał możliwości się przyjąć do takiego młodego organizmu. Dlatego lekarze stomatolodzy w przypadku utraty naturalnego zęba przez osobę młodą doradzają, aby taki człowiek trochę poczekał i za kilka lat zdecydował się na wykonanie takiego zabiegu. Bowiem w przeciwnym wypadku, nie dość, że taki implant by się nie przyjął, to jeszcze dodatkowo byłaby niepotrzebna ingerencja sztucznego organizmu w ciało takiego człowieka, jak również wiązałoby się z utratą pieniędzy. Bowiem w razie wystąpienia sytuacji, gdy implant nie przyjmie się do naszego organizmu to pieniądze za przeprowadzenie takiego zabiegu nie są nam w jakikolwiek sposób zwracane. 

Jakie są przeciwwskazania odnośnie przeprowadzenia zabiegu stomatologicznego, jakim jest wszczepienie implantów zębowych?

Do przeciwwskazań tych zalicza się głównie: ciążę, karmienie piersią i nowotwory. 

Domy drewniane jaki koszt Previous post Domy drewniane jaki koszt
Atrakcyjne mieszkania nad morzem Next post Atrakcyjne mieszkania nad morzem